II Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

 

19-20 marca 2015 roku odbył się II Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, na który zostali zaproszeni eksperci czołowych przedsiębiorstw, przedstawiciele świata nauki i biznesu. Wśród prelegentów znalazła się również Monika Siecińska-Jaworowska, prezes zarządu firmy Suempol.

 Prelegenci podzielili się swoją wiedzą, opowiadali o historii rozwoju swoich biznesów, a także o narzędziach, jakimi się posługiwali, aby osiągnąć sukces. Głównym celem ich wystąpień była chęć inspirowania i motywowania zaproszonych słuchaczy do działań.

Wystąpienie Moniki Siecińskiej-Jaworowskiej, które odbyło się drugiego dnia kongresu, dotyczyło sukcesji i działań zmierzających do dalszego rozwoju firmy. Prelegentka przyznała, że nie ma lepszej szkoły biznesu niż ta, którą miała okazję doświadczyć w rodzinie: Od najwcześniejszych lat uczyłam się od ojca charyzmatycznego przywództwa, sposobu, jak prowadzić biznes i rozwijać firmę nie zważając na trudności i przeciwności losu. Uważam, że firma rodzinna może bez problemu konkurować z globalnymi korporacjami a mówiąc więcej, dzięki więzom rodzinnym i wzajemnemu wsparciu w trudniejszych chwilach, łatwiej jest pokonać trudności – prowadzenie tak dużej firmy staje się czystą przyjemnością – dodała na zakończenie.

 

II-MKFR-2015-0356

II-MKFR-2015-0782