Jesienna edycja Kongresu 590

19 listopada 2022

Firma Suempol wzięła udział w 7. edycji Kongresu 590, który odbył się w Rzeszowie na Uniwersytecie Rzeszowskim. Tegoroczna odsłona wydarzenia pt. „Łączymy wszystkich” odbywała się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

Kongres 590 to jedno z kluczowych wydarzeń o charakterze gospodarczym w Polsce, organizowane począwszy od 2016 roku. Głównym aspektem organizowanego wydarzenia jest międzynarodowa współpraca w ramach krajów Trójmorza. Dodatkowo w ramach 7. edycji zostały podjęte i omawiane kwestie z obszarów takich jak: polityka, , gospodarka, rolnictwo, żywność, ekologia. Dyskutowano także o nowych technologiach, czy też o zagadnieniach związanych z transportem i logistyką. Oczywiście nie zapomniano o szczególnie ważnych obecnie tematach takich jak bezpieczeństwo oraz energetyka. Analizowano także obecne gospodarcze wyzwania społeczne, szansę na współpracę w ramach państw Trójmierza w dziedzinach takich jak nauka,kultura oraz zdrowie. W corocznych spotkaniach biorą udział najważniejsze osoby w państwie: Prezydent RP, przedstawiciele Rady Ministrów, liderzy opinii oraz eksperci polityczni i biznesowi. Nie inaczej było w tym roku, ponieważ uczestnicy Kongresu 590 mieli szansę wysłuchać przemówień takich osób jak Anna Clunes, ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Podczas uroczystego spotkania Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze sześciu wyróżnionym firmom. Zwieńczeniem pierwszego dnia wydarzenia była uroczysta gala, która zorganizowana została w Jesionce.

Z tego miejsca pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować za możliwość bycia uczestnikiem tak ważnego wydarzenia w naszym kraju. Chcielibyśmy również pogratulować wszystkim wyróżnionym oraz nagrodzonym firmom.