O łososiu - Suempol
 • Łosoś – zdrowie na talerzu

  Łosoś jest jednym z najzdrowszych gatunków ryb. Zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3, które korzystnie wpływają na wzrok, pamięć, funkcjonowanie naczyń krwionośnych, serca i mózgu, a także zapobiegają nowotworom i chorobie Alzheimera. Ryba ta jest również bogatym źródłem innych składników odżywczych, takich jak selen, jod, wapń oraz witaminy z grupy B, D i E. Specjaliści twierdzą, że spożywanie łososia wspomaga gospodarkę hormonalną i funkcjonowanie układu odpornościowego.

  Łosoś firmy Suempol jest sygnowany znakiem Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii prof. Zbigniewa Religi i polecany w profilaktyce chorób serca. Ponadto ma działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwzatorowe i przeciwzakrzepowe.

  Spożywanie łososia jest szczególnie wskazane w przypadku dzieci i osób starszych, a także osób przebywających na diecie. Z uwagi na wysoką przyswajalność białka łosoś stanowi idealne rozwiązanie dla osób dbających o linię oraz wszystkich, którzy cenią zdrowy tryb życia.

  Jedząc łososia dbasz o swoje zdrowie.

  ciekawostki

  Łosoś (Salmo salar) to ryba z rodziny łososiowatych (Salmonidae) żyjąca w północnej części Oceanu Atlantyckiego oraz w jego zlewiskach. Występuje również w Morzu Północnym oraz Bałtyku.

  Łosoś może osiągnąć maksymalną długość 150 cm oraz wagę do 35 kg.

  Ciało łososia ma wrzecionowaty kształt, jest ubarwione srebrzyście, na bokach występują czarne kropki. W okresie tarła po bokach ciała często pojawiają się czerwone plamki, a dolna szczęka wygina się ku górze na kształt haka.

  Na przełomie grudnia i stycznia łososie udają się na tarło do zimnych rzek, gdzie potrafią złożyć do 26 tysięcy ziaren pomarańczowej ikry. Młode łososie przebywają w rzekach przez okres 2-3 lat by potem spłynąć do morza.

  Łososie są nostalgiczne – na tarło najczęściej udają się do rzeki, w której same się wylęgły.

   

   

   

   

  


  Nasze profile: Suempol na Facebooku | Suempol na Instagramie | Suempol na Google+ | Suempol na Pinterest