Kultura znów tętni życiem

21 lipca 2021

Miło nam ogłosić, że Suempol ponownie został mecenasem w ramach unikatowego cyklu koncertów muzyki klasycznej ICE Classic. Owa wyjątkowa seria powstała dzięki działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego, które od lat działa na rzecz kultury, biznesu oraz turystyki kulturalnej. Samo wydarzenie jest z kolei wyjątkowym punktem na mapie Krakowa, które istotnie podkreśla artystyczny charakter miasta.

Projekt ICE Classic został zbudowany w oparciu o współpracę z największymi artystami muzyki klasycznej. W tym roku zostaliśmy dumnym mecenasem koncertu wykonywanego przez charyzmatycznego, polskiego śpiewaka operowego – Jakuba Józefa Orlińskiego. Twórca może pochwalić się szeroką gamą otrzymanych nagród, w tym Gramophone Classical Music Award, Opus Klassik oraz nagrodą kulturalną „Paszport Polityki” w kategorii muzyka poważna za „niepospolitą umiejętność poruszania emocji w interpretacjach muzyki dawnej”. Warto jednak zaznaczyć, iż życie artysty nie skupia się wyłącznie na muzyce, bowiem z sukcesami spełnia się on również jako tancerz, akrobata oraz model!

Dzięki wyjątkowej, kolejnej odsłonie ICE Classic uczestniczy koncertów mogli spędzić czas w wyjątkowej atmosferze pośród wybitnych, światowych twórców muzycznych. Dodatkowo goście mieli również możliwość zobaczyć ściankę, która powstała z dedykacją na rzecz współpracy firmy Suempol z Krakowskim Biurem Festiwalowym, z której jesteśmy ogromnie dumni! Cieszy nas również fakt, iż to nie ostatnie wydarzenie w jej ramach, bowiem mamy już w planach kilka następnych wspólnych, artystycznych wydarzeń.

Fot. Robert Słuszniak dla KBF