Wsparcie upamiętnienia ofiar

3 sierpnia 2022

W dniu 15.07.2022 roku pracownicy firmy Suempol reprezentowali firmę podczas uroczystości 79 rocznicy mordu w Lesie Pilickim. Miała ona na celu upamiętnienie ofiar niemieckiej zbrodni.

Ceremonia odbyła się na bielskim cmentarzu parafialnym i na polanie Lasu Pilickiego, gdzie mieszkańcy miasta mieli możliwość uczcić pamięć ofiar. Uroczystość rozpoczął hołd oraz złożenie wieńców na mogiłach przez m.in.: wicestarostę Piotra Bożko, sekretarza powiatu Marka Martyniuka, wiceministra edukacji i nauki Dariusza Piontkowskiego oraz przewodniczącego rady miasta Bielska Podlaskiego – Andrzeja Roszczenko wraz z radnymi miejskimi. Swoje wsparcie okazali również przedstawiciele służb mundurowych, a także delegacje różnorodnych szkół, instytucji oraz przedsiębiorstw. Poparcie dla upamiętnienia ofiar dostrzec również można było dzięki młodzieżowej orkiestrze dętej oraz licznym pocztom sztandarowym. W trakcie uroczystości odprawiona została msza święta w intencji ofiar zbrodni w otoczeniu śpiewu chóru parafialnego. W tym miejscu warto przytoczyć słowa ks. Pawła Sierakowskiego, które zaapelował do uczestników uroczystości – „Módlmy się, aby podobne tragedie nigdy nie miały miejsca, aby nienawiść nie zagościła w sercach ludzi. Mówi się, że człowiek żyje tak długo, jak długo trwa o nim pamięć. Dzisiaj powinniśmy być w tym miejscu i jesteśmy. Pamięć o naszych bliskich to nasz obowiązek.”

Po zakończonej mszy św. udano się na polanę Lasu Pilickiego, na której pod krzyżem modlitewnym ponownie złożono hołd ofiarom. Dziękujemy, że mogliśmy okazać nasze wsparcie w tym trudnym dniu.