Łosoś pacyficzny dziki Sockeye z Alaski marki Suempol triumfuje w Plebiscycie MSC!

8 września 2023

Firma Suempol ma zaszczyt ogłosić, że nasz łosoś pacyficzny dziki Sockeye z Alaski zdobył tytuł Laureata Plebiscytu "Najlepszy Produkt MSC 2023". To prestiżowe wyróżnienie jest dowodem na nasze niezachwiane zaangażowanie w dostarczanie produktów z łososia najwyższej jakości z certyfikatem Marine Stewardship Council (MSC), ale także słuszności uczestniczenia w misji zrównoważonego rybołówstwa.

Marine Stewardship Council (MSC) to niezależna organizacja pozarządowa, której program ma na celu promowanie zrównoważonego rybołówstwa i dbanie o zdrowe ekosystemy morskie na całym świecie. Suempol od lat jest  aktywnym uczestnikiem dąży do utrzymania wysokich standardów jakości oraz zrównoważonego podejścia do produkcji ryb. W ramach obchodów dziesiątej rocznicy działalności w Polsce, organizacja MSC przyznała po raz pierwszy w Polsce nagrody MSC Awards, wyróżniając firmy, instytucje i osoby, które wykazują największe zaangażowanie w rozwijanie Programu MSC oraz promowanie zrównoważonego rybołówstwa w Polsce. Tytuł „Najlepszego Produktu MSC 2023” to wyjątkowe wyróżnienie, gdyż to sami konsumenci mieli okazję wybrać swoje ulubione certyfikowane produkty MSC dostępne na polskim rynku. W trakcie trwającego sześć tygodni Plebiscytu oddano ponad 13 tysięcy głosów, a nasz łosoś pacyficzny dziki zdobył najwięcej głosów spośród 13 nominowanych produktów, uzyskując imponujący wynik 23,6%.

Nagroda ta została wręczona 8 września bieżącego roku podczas uroczystej Gali 10-lecia MSC, która odbyła się w Warszawie. „Jest to wyjątkowy moment dla naszej firmy. Nagroda Najlepszy Produkt MSC 2023 to dowód na to, że nasze zaangażowanie w zrównoważone rybołówstwo jest dostrzegane i doceniane przez konsumentów. Dziękujemy każdemu, kto oddał na nas swój głos” – podkreśla Paweł Piech, przedstawiciel firmy Suempol. Z kolei Anna Dębicka, Dyrektorka Programu MSC w Polsce i Europie Centralnej, podkreśla: „Przyznanie tej nagrody przez konsumentów pokazuje, jak ważne jest dla nich, aby wspierać produkty pochodzące z zrównoważonego rybołówstwa. Cieszymy się, że łosoś Suempol zdobył tak duże uznanie wśród Polaków”. W związku z tym instytucja MSC stale kontynuuje swoją misję promowania zrównoważonego rybołówstwa w Polsce i na świecie, podnosząc tym samym świadomość społeczną na temat znaczenia odpowiedzialnej konsumpcji produktów rybnych.

Z okazji tego wyjątkowego osiągnięcia, Suempol pragnie podziękować swoim klientom za nieustanne wsparcie i zaufanie, które stanowią główne źródło naszej motywacji do doskonalenia naszych produktów oraz dbania o zrównoważone rybołówstwo. Przepełnia nas duma, że nasza praca została doceniona przez samych konsumentów, którzy wybrali naszego łososia pacyficznego dzikiego z Alaski jako najlepszy. Jesteśmy zainspirowani i gotowi kontynuować naszą misję dostarczania łososia najwyższej jakości, z poszanowaniem zrównoważonego rybołówstwa i ochrony naszych mórz i oceanów. Dziękujemy!