Suempol Mecenasem Kultury Krakowa 2020

13 stycznia 2022

Miło nam ogłosić, iż zostaliśmy nagrodzeni tytułem Mecenasa Kultury Krakowa roku 2020. Naszą firmę wyróżniono w kategorii „finansowanie organizacji prowadzących działalność w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz krakowskich instytucji kultury”.

Historia przyznawania nagród w zakresie kultury w Krakowie sięga już roku 1535. Ustanowienie dorocznego tytułu Mecenasa miało miejsce w 1996 roku. Dlatego też Nagrody Miasta Krakowa są ogromnym wyrazem uznania dla naszych działań, przez co czujemy się niezwykle szczęśliwi z otrzymanego tytułu. Warto zaznaczyć, iż obecnie wyróżnia się Laureatów za ich działania oraz osiągnięcia na rzecz miasta na przestrzeni dwóch lat poprzedzających rok ubiegania się o owo uhonorowanie. Za 2020 rok przyznano trzy statuetki w trzech kategoriach Mecenasa.

Kraków jest dla nas miastem nowoczesnym oraz otwartym na różnorodne działania w zakresie artystycznym. Sprawia to, że postrzega się go jako jedno z głównych miejsc na kulturalnej mapie Polski. Z tego powodu chętnie wspieramy wszelkie działania na tle kulturalnym. Nieustannie angażujemy się w promowanie wydarzeń realizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Jako polska firma w dalszym ciągu pragniemy rozwijać działalność kulturową w Polsce. Chcemy wspólnie tworzyć tak istotną nie od dzisiaj przestrzeń artystyczną pomiędzy przedsiębiorstwami a instytucjami kultury. Z tego miejsca pragniemy również serdecznie podziękować Prezydentowi Miasta Kraków i Radzie Miasta Kraków za wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy także pozostałym Laureatom!

Fotografie: W. Majka, Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa