Suempol z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP!

7 maja 2021

Nasza firma oraz jej prospołeczna działalność została po raz kolejny zauważona i doceniona. W XVIII już edycji wyróżnienia gospodarczego Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP Andrzej Duda postanowił uhonorować Suempol w kategorii “odpowiedzialny biznes”.

Określenie to opisuje filozofię, którą kieruje się firma już od pierwszych lat istnienia. W ponad 30-letniej historii nie raz udowodniliśmy, że czynnik ludzki i empatia były, są i będą dla nas czymś nierozłącznym z prowadzeniem biznesu. Po raz kolejny udało nam się to udowodnić w 2020 roku. Niepewność towarzyszyła wówczas również nam. Mimo to odpowiedzialność za lokalną – i nie tylko – społeczność niezmiennie pozostała dla zarządu firmy bardzo ważna. Warto wspomnieć w tym kontekście chociażby o zakupie w zeszłym roku respiratorów czy też nowoczesnej, w pełni wyposażonej karetki dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie, którego historia sięga 1998 roku. Zdobycie jej jest jednym z największych możliwych zaszczytów do osiągnięcia przez polskie przedsiębiorstwa. Nobilitacja w kategorii “odpowiedzialny biznes” podkreśla zasługi firmy za wsparcie społeczeństwa.

Andrzej Duda podczas Gali zwracał się do laureatów słowami: “Jesteście Państwo dumą Rzeczpospolitej. Bardzo dziękuję za to, że budujecie polską markę poza granicami kraju. Mam nadzieję, że dzisiejsza nagroda będzie jeszcze większą mobilizacją”.

Serdecznie dziękujemy z tego miejsca również Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego za nominowanie naszej firmy do Nagrody.

Autorem zdjęcia jest Jakub Szymczuk / KPRP.