Wokół Szopki 2022

7 grudnia 2022

Miło nam ogłosić, że w tym roku jesteśmy Mecenasem wyjątkowego projektu pt. „Wokół Szopki”, którego organizatorami są: Miasto Kraków, Muzeum Krakowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Wydarzenie to jest niezwykle unikatowe, ponieważ daje możliwość poznania tradycji Krakowa poprzez przedstawienie w prezentowanych szopkach unikatowych elementów architektonicznych oraz historycznych miasta. W tym roku pięknie przygotowane szopki krakowskie można podziwiać w terminie od 5 grudnia 2022 do 5 lutego 2023. Na terenie całego Krakowa jest ich ponad czterdzieści, dlatego z łatwością można je znaleźć zarówno na ulicach, jak i w kawiarniach, hotelach oraz sklepach. Dodatkowo w celu wygodniejszego zorganizowania zwiedzania tegorocznych szopek, przygotowany został wirtualny spacerownik, który zaproponuje najlepszą trasę. Przedstawi on również zainteresowanym wszelkie informacje o danej szopce – jej elementy, twórców oraz inspiracje.

Tradycja krakowskich szopek jest zatem wyjątkową okazją do zimowego spaceru po Krakowie, a także celebrowania Świąt Bożego Narodzenia. Jesteśmy niezwykle dumni, że w tym roku mogliśmy również zaprezentować jedną z szopek, która znajduje się w naszym sklepie firmowym na ul. Karmelickiej 7 w Krakowie.

Prezentowana w naszym sklepie szopka bożonarodzeniowa została wykonana przez Andrzeja Malika w 2019 roku. Jej główną część stanowi przedsionek kościoła Ojców Dominikanów, a także elementy historycznego punktu na mapie Krakowa – wiaduktu kolejowego przy ul. Grzegórzeckiej. Dodatkowo szopka Andrzeja Malika silnie nawiązuje do krakowskiego renesansu oraz kamienic z okresu secesyjnego. Podziwiając twórczość autora można również zaobserwować szereg postaci pochodzących z jasełek oraz krakowskich legend.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym spacerze w zimowej scenerii miasta oraz odwiedzenia tegorocznych szopek! Do zobaczenia!